Bir web sunucusunu tek başına yönetmek veya bir hosting sağlayıcıdan web hosting paketi kapsamında bir sunucu kiralamak isteyenler hemen her seferinde aynı soruyla karşılaşır: Unix Hosting mi Windows Hosting mi?

İşletim sistemi tercihiniz ne olursa olsun, bütün işlemleriniz Karegen.com tarafından geliştirilen Direct Dot Connect™ teknolojisi ile kullanıcı hesabınız altından %100 online ve sadece sizin kontrolünüzde gerçekleşmektedir.

Windows Server’ın çıkmasından sonra Microsoft sunucu işletim sistemleri piyasasının en önemlilerinden biri olmuştur.  Windows sunucuların yüksek performanslı web uygulama frameworkü ASP.NET’tir. Diğer uygulamaları ise SharePoint ve Exchange’dir.

Windows sunucumuzu tercih etmeniz halinde vereceğimiz hizmetler; Access Veritabanı, mySQL Veritabanı Desteği, ASP & .NET Desteği, En Popüler ASP Bileşenleri, Perl / CGI Desteği.

Unix hosting özellikle PHP, Perl, Python, Ruby veya MySQL kullanmayı düşünenler için tercih sebebidir. Unix hosting için kullanıma hazır ana sayfa çözümleri, uygulamalar içerik yönetim sistemleri ve tartışma forumları gibi çok sayıda uygulama sunmaktadır.  Unix, web ve e-posta sunucusu olarak en gelişmiş seçeneklerden biridir. Unix performansı, verimliliği, güvenli ve sağlam olması ile en çok önerdiğimiz sunucu türüdür.

WordPress, Joomla, vs. yazılımların sağlıklı çalışabilmesi için Unix sunucu tercih edilmektedir. Özetle, güvenlik açısından Unix, kullanım ve kurulum kolaylığı açısından ise Windows tercih edilir.