Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için bir domain tescil ettirmeniz gerekmektedir. Tescil işlemi marka tescili hizmeti gibi düşünülebilir. Tescil hizmeti satın almış olduğunuz domainin, satın aldığınız süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve farklı bir kişi tarafından satın alınamamasını sağlamaktadır.

Karegen.com' dan kayıt edebileceğiniz domain türleri; .com, .net, .org, .biz, .info, .in, .name, .tv, .asia, .mobi, .ws, .bz, .co, .com.tr, .net.tr, .org.tr, .k12.tr, .av.tr, .dr.tr, .bbs.tr, .bel.tr, .edu.tr, .name.tr, .tel.tr, .biz.tr, .info.tr, .gen.tr, .web.tr, .tv.tr şeklindedir. En çok tercih edilen domain uzantıları .com, .net, .org, .com.tr' dir.

Karegen.com' dan almak istediğiniz domaini sorgulatarak "kayıt edilebilir" yazısını ekranınızda gördükten sonra sepetinize ekleyebilir yada alışverişinize devam edebilirsiniz. Domain kaydederken bilgilerinizin gerçek olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yanlış yazılan e-posta adresi ya da geçersiz bir telefon numarası domaininizi kaybetmenize neden olabilir. Domainler kayıt edildikten sonra ICANN uygulamasına göre verify linki gönderilmektedir. Söz konusu link domain bilgilerinin doğru olduğunu onaylamanız için gönderilmektedir. Linke onay verilmediği takdirde domaininiz duraklatılmaktadır. Ancak linke onay vermeniz halinde aktivasyonu gerçekleşmektedir.

Karegen.com' a domain transfer etmek istediğinizde öncelikle olarak şuan ki domain firmanızdan transfer kilidini pasif ederek, EPP kodunu (authorization code ve yetki kodu ) almalısınız. ICANN, yeni kayıt edilen ve whois bilgisi yeni değiştirilen domainlerin transferine işlem tarihinden 60 gün sonra izin verilmektedir. Diğer kaydedici firmanızdan aldığınız bilgiler ile Karegen.com’ a kayıtlı kullanıcı girişi yaparak, domain transfer sekmesinden alan adınızı ve transfer şifrenizi yazarak sepete ekleyin. Transfer şifresi 8 ila 36 karakter ile harf, sayı, sembol vs. diğer işaretlerden oluşmalıdır. Eğer alan adınız transfer edilebilir durumda ise sistem tarafından kabul edilip ödeme yapmanız sağlanacaktır. Transfer işlemleri 3-10 gün süre bilmektedir.