Bilgi Merkezi

SSL Sertifika Çeşitleri Nelerdir?

SSL sertifikalarını Web sunucular için kullanılan SSL sertifikaları, Mail sunucular için kullanılan SSL sertifikaları, Program veya Kod imzalamak için kullanılan SSL sertifikaları ve e-posta veya kimlik doğrulama için kullanılan SSL sertifikaları olarak sınıflandırılmaktadır.

Web sunucular için kullanılan sertifikaların çeşitleri şu şekildedir; Domain doğrulayan sertifikalar, Organizasyon doğrulayan sertifikalar ve Extended Validation SSL sertifikalar.

Mail sunucular için kullanılan sertifikalar şöyledir; Domain doğrulamayan sertifikalar, Organizasyon doğrulamayan sertifikalar veya Microsoft Exchange için kullanılan UCC sertifikalar.

Program veya Kod imzalamak için kullanılan SSL sertifikalar; Organizasyon doğrulayan sertifikalardan (Resmi belge gerektirir) olan Yazılım İmzalama türünde olan sertifikalardır.

E-posta veya kimlik doğrulama için kullanılan sertifikalar; Güvenli E-posta, İki Faktörlü Kimlik Doğrulama, Microsoft Office için Dijital Sertifikalar, Authentication for the FDA ESG Gateway gibi sertifikalardır.

 

İlgili Makaleler