Bilgi Merkezi

Comodo EV SSL Sertifikası İçin Gerekli Evraklar


COMODO EV SSL için gerekli belgeler;

Faaliyet Belgesi veya Sicil Gazetesi,

Vergi Levhası,

Sertifika alınan Domainin Whois bilgilerinde görünen şekilde eşleşen doğalgaz, elektrik, su faturası veya banka dekontu,

İmza yetkilisi tarafından doldurulan form gereklidir. İmza yetkilisi tarafından doldurulması gereken forma ilgili linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu formun doldurulması gereken alanlar örnek dosyada belirtilmiştir.

Form'a CA-EVSSL-basvuruformu bağlantısından ulaşabilir ve hazır doldurulmuş bir örneğe form bağlantısından ulaşabilirsiniz.

EV SSL sertifikası için Comodo tarafından gerçekleştirilen ek uygulama ve talepler mevcuttur. Bu bilgiler;

Türkiye'den yapılan başvurularda sertifika sahibinin bağlı bulunduğu Ticaret Odasının Web sayfasında yer alan kayıt sorgulanarak güncelliği kontrol edilmektedir.

İrtibat bilgilerinin teyidi için,  firma rehberlerinin bulunduğu sayfalar üzerinden irtibat numaraları temin edilmektedir. Bu irtibat numaralarından firmaya ulaşılarak sertifika isteği ve firmanın ilgili telefon numarasından ulaşılabilirliği kontrol edilmektedir.

Sertifika siparişi esnasında yetkilendirilen mail adresi üzerinden, direkt olarak Comodo ile yapılan yazışmalar ile sertifika istek formu ve sertifika sözleşmesi talep edilmektedir.

İlgili Makaleler