Bilgi Merkezi

Webmail Üzerinde Spam Filtresi EklemeRoundcube webmail arayüzü üzerinde, istemediğiniz bir mail için basit bir şekilde filtre eklenebilir.

ADIM 1: Öncelikle webmail.domaininiz.com adresiniz üzerinden Webmail arayüzüne, E-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın.

ADIM 2: Daha sonra sağ üst köşede  E-posta adresinizin yazılı olduğu alana tıklayın. Daha sonra "E-posta Filtreleri" linkine tıklayın.

Spam1
ADIM 3: Bu alanda "Yeni Bir Filtre Oluştur" butonuna tıklayın.

Spam2ADIM 4: Önce "Filtre Adı" kısmında oluşturduğunuz filtreye bir isim verin. Spam olduğunu düşündüğünüz E-posta adresini "Gönderen" kısmına yazıp, "İçerir" şeklinde bırakın. "Eylemler" kısmında Mesajı At seçeneği, maili size ulaştırmayıp direkt olarak silecektir.

Spam3


Farklı şekilde spam filtreleri de eklenebilir. Örneğin; gelen bir mailin konusu engellenecekse, "Kurallar" kısmından "Konu" başlığını seçmeniz gerekecektir. Eğer konunun devamını engellemek istiyorsanız "eşleşiyorregex" seçmeniz gerekmektedir. Gelen spam mailin konusunun, "merhabalar" olduğunu düşünelim. Siz konu başlığını seçip, "eşleşiyorregex" kuralını seçip, kelimeye "merhaba" yazarsanız, "merhabalar" gibi "merhaba" kelimesini takip eden tüm kelimeleri engelleyecektir.


İlgili Makaleler