Bilgi Merkezi

EV SSL Sertifikasının Özellikleri Nelerdir?


EV SSL, “Yeşil Renk Adres Çubuğu” özelliği ile sayfanızın ziyaretçilerine görsel olarak güven veren veren bir SSL teknolojisidir. Bilgisayar kullanıcıları EV SSL kullanan bir web sitesini ziyaret ettiklerinde, tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renkte görünmeye başlar. Bu görsel uyarı tüm ziyaretçiler tarafından kolayca fark edilir bir uyarıdır. Web tarayıcısında ziyaretçinin dikkatini çeken bu görsel güvence firmaların kullanıcılarına sunduğu güveni arttırır, yarıda kesilen alışverişleri oranlarını düşürür ve böylelikle daha fazla gelir sağlamakta firmalara yardımcı olur.

DV SSL tek bir Domain için alınır ve www.domaininiz.com ve domaininiz.com adreslerini korur. Yeşil adres çubuğu içinde, sertifika sahibi kurumun firma bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından temin edildiği hareketli bir şekilde gösterilir. Böylelikle sitenize olan güven arttığında da ziyaretçilerinizin, müşterilerinize dönüşmesi kolaylaşır. EV SSL Sertifikası ile sayfanızı kopyalayarak kullanıcılarınızı aldatmaya yönelik oltalama (phishing) saldırılarından korunursunuz.

EV SSL sertifikası güçlü şifreleme ve ID onaylama kapasitesi ile yüksek seviyeli güvenlik sağlar. EV SSL Sertifika, evrensel olarak tüm tarayıcılar, cep telefonları ve diğer mobil cihazlar ile çalışır. SGC teknolojisi ise eski tarayıcılardaki zayıf şifreleme gücünü artırarak daha güvenli bir deneyim sunar. Tıklanabilir güvenli site mührü, SSL pazar lideri olan Comodo'nun size sağlayacağı EV SSL sertifikası ile kullanıcılarınızı bir adım öne geçirebilirsiniz.

İlgili Makaleler