Bilgi Merkezi

WHM Panel Üzerinde Hesap (Hosting) Oluşturma

Karegen.com Kullanıcı Paneline giriş yaptıktan sonra Hizmetlerim menüsüne ve daha sonra bayi paketi almış olduğunuz Domainin üzerine tıklayın. Hizmet Detaylarında görüntüleyeceğiniz Hızlı Erişim menüsünden WHM'ye Giriş Yap tıklayın. Diğer bir yol https://domaininiz.com:2087 adresinden kullanıcı ad ve şifrenizi yazarak giriş yapılabilir.


Yeni hesap açmak için Account Functions altında bulunan "Create a New Account " bölümüne tıklayın.


Bu bölüme giriş yaptığınızda karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecektir. Karşınıza gelen sayfada öncelikle Domain bilgilerinizi doldurmanız gerekir. Domaini yazdığınız zaman sistem otomatik olarak size bir kullanıcı adı belirleyecektir. Şifrenizi belirlerken, hesabınızın botlar yolu ile kolayca hacklenmemesi için zor bir şifre belirlemenizi tavsiye ederiz. 

Alt kısımda Choose a Package bölümünden oluşturduğumuz paketi seçerek yeni hesap ile ilişkilendirebilirsiniz. Alt kısımdaki Reseller ayarları, DNS ayarları ve mail ayarları bölümlerinden ayarlarınız otomatik olarak geleceğinden en alttaki Create butonu ile hesabı aktif edebilirsiniz. 

Not: Eklemek istediğiniz Domainlerin Nameserver ayarlarının ns25.ns22.com ve ns26.ns22.com şeklinde olduğundan emin olmanız gerekmektedir.


 Domain için yeni bir Host hizmeti oluşturduktan sonra FTP üzerinden bağlantı kurabilir ve sitenizin dosyalarını sunucuya atabilirsiniz.

İlgili Makaleler