SSL ve Sunuculardan CSR Kodu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


SSL sertifikanızın aktif olabilmesi için öncelikle söz konusu Domaininize ait bir Hosting hizmetinizin olması gerekmektedir. SSL siparişi esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri  domaininiz.com şeklinde kayıt oluşturduğunuzda  CSR Kodu  oluşturuken Etki alanında “www” veya diğer subdomainleri seçmenizdir.  www.domaininiz.com şeklinde SSL aldığınızda ikinci tercihiniz domaininiz.com olacaktır. Almış olduğunuz sertifikalar Positive SSL, Comodo SSL, Comodo EV SSL  ise bir tane alt Domaini desteklemektedir.

Eğer kullandığınız alt Domainlerin sayısı ileride artacaksa her türlü alt Domaini destekleyecek Positive SSL Wildcard sertifika almanızı tavsiye ederiz.

Herhangi bir alt Domain kullanmıyorsanız, tüm içeriğiniz “www” altındaysa en düşük fiyat için bir alt Domain destekleyen sertifika türlerinden biriniz tercih edebilrsiniz.

SSL sertifikası almak veya yenilemek için yapılması gereken ilk adım SSL sertifikası kurulacak sunucudan CSR kodu almaktır. CSR kodunda yazılan bilgiler önemlidir, çünkü bu bilgiler SSL sertifikasında gösterilecek bilgilerdir. CSR bilgileri girilirken Türkçe karakter kullanılmamalıdır.
Domain adı yazılırken yazım yanlışlarına dikkat edilmelidir. Domain uzantısı düzgün yazılmalıdır. Wildcard sertifika alınırken Domain adının önüne * karakteri konulmalıdır. (Örneğin; *.karegen.com gibi)Bunlar da ilginizi çekebilir