Domainimi Karegen.com' a Nasıl Transfer Edebilirim?


Domaininiz kaydedildikten sonra ilk altmış (60) gün içinde transfer edemezsiniz. Domain transfer işlemlerine herhangi bir insan eli müdahalesi söz konusu değildir.

Domain transfer işlemlerinde ilk etapta diğer kaydedici firmanızdan domain transfer kilidi açtırıp, domain transfer şifresini (authorization code ) alın.

Diğer kaydedici firmanızdan aldığınız bilgiler ile Karegen.com’a kayıtlı kullanıcı girişi yaparak, sol panel menüsünden "Sipariş" butonuna tıklayın. Açılan sayfada sağ kısımdaki Domain İşlemleri menüsünde bulunan "Domain Transferi" sekmesinden domaininizi ve transfer şifrenizi yazarak sepete ekleyin. Transfer şifresi 8 ila 36 karakter ile harf, sayı, sembol vs. diğer işaretlerden oluşmalıdır. Eğer domaininiz transfer edilebilir durumda ise sistem tarafından kabul edilip ödeme yapmanız sağlanacaktır.

Bu işlemin ardından domain yönetici mailine onay (konfirmasyon) maili gelecektir. Transfer işlemini onaylıyorsanız “Approve Transfer Link” altındaki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Transfer statüsü OK ise transfer açık demektir.

Domain transfer şifresi doğru ise ve onay (konfirmasyon) mailini onayladıysanız transfer işleminiz diğer kaydedici firmaya bağlı olarak 3-10 gün arasında gerçekleşecektir.

Domaininizin yönetici ( admin ) mailinin şahsi veya kullanılabilir bir mail olmasını sağlayın.

Not: Kaydedici firmalar transfer işlemlerini periyodik olarak onaylamaktadır. Yeni kayıt edilen, whois değişikliği yapılan domainlerin transferine 60 gün sonra izin verilmektedir. ".tr"uzantılı domainler sorumlu değişikliği ile yapılmaktadır.Görüntülenme: 792  Bu dokümanı yazdır

Bunlar da ilginizi çekebilir