Domainimi Karegen.com' a Nasıl Transfer Edebilirim?


  • Domain transfer işlemlerinde ilk etapta diğer kaydedici firmanızdan Domain transfer kilidi açtırıp, Domain transfer şifresini (Authorization Code) alın. Domain transfer şifresini alamamanız durumunda Domain kaydedici firmanızdan talep etmelisiniz. Domain kaydedici firmalar, ICANN kuralı gereği kullanıcılarına transfer şifresini (Authorization Code) iletmekle yükümlüdür.
  • Diğer kaydedici firmanızdan aldığınız bilgiler ile Karegen.com’a kayıtlı kullanıcı girişi yaparak, sol panel menüsünden "Sipariş" butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada sağ kısımdaki Domain İşlemleri menüsünde bulunan "Domain Transferi" sekmesinden Domaininizi ve transfer şifrenizi yazarak sepete ekleyin.
  • Transfer şifresi 8 ila 36 karakter ve harf, sayı, sembol vb. diğer işaretlerden oluşmalıdır. Eğer Domaininiz transfer edilebilir durumda ise sistem tarafından kabul edilip ödeme yapmanız sağlanacaktır.
  • Bu işlemin ardından Domain yönetici mailine onay (konfirmasyon) maili gelecektir. Transfer işlemini onaylıyorsanız “Approve Transfer Link” altındaki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Transfer statüsü OK ise transfer açık demektir.
  • Domain transfer şifresi doğru ise ve onay (konfirmasyon) mailini onayladıysanız transfer işleminiz diğer kaydedici firmaya bağlı olarak 3-10 gün arasında gerçekleşecektir.
  • Domaininizin yönetici ( admin ) mailinin şahsi veya kullanılabilir bir mail olmasını sağlayın.

*Kaydedici firmalar transfer işlemlerini periyodik olarak onaylamaktadır.
*Yeni kayıt edilen, Whois değişikliği yapılan Domainlerin transferine 60 gün sonra izin verilmektedir.
*".tr"uzantılı Domainlerde transfer sorumlu değişikliği ile yapılmaktadır. Detaylar için tıklayın.Bunlar da ilginizi çekebilir