Süresi Biten Domainimi Nasıl Yenileyebilirim?


Karegen.com üzerinden -30 güne kadar süre uzatımınızı EK ÜCRET OLMADAN gerçekleştirebilirsiniz.

Domain -30 güne kadar yenilenmediğinde Redemption Period (Domain rehin) konumuna düşer.  Bu periyoddaki Domainler Restore (kurtarma) ücreti ödenerek kurtarılır.

-30 ile -36 gün arasında Domaininizi ceza bedeli ödeyerek aktif edebileceğiniz gibi kayıp da edebilirsiniz. Domainin uzantısı ve durumuna göre ceza bedeli değişmektedir. Domain yenilenmesi için Restore Ücreti + 1 Yıllık yenileme ücreti ödemeniz gerekmektedir. Jenerik Domainlere talep daha fazla olması nedeniyle, süresi bittiğinde Backorder hizmetini kullanan firmalar tarafından takip edilmektedir. Backorder siparişi alındıktan sonra, istek Domainin kayıtlı olduğu Registranta iletilir ve Redemption Period döneminde bu servis Domaini talep eden firmaya verme hakkına sahip olur.

Eğer bu Restore ücretini ödemek istemezseniz Domaininizin tekrar kayıt edilebilir duruma gelmesini beklemelisiniz. Domaininiz -50 günden sonra silinme dönemine girebilmektedir. Domainlerde "ilk gelen kuralı" olduğunu belirtmek isteriz. Silinme aşamasından sonra Domaini farklı firma/şahıs kayıt edebilir.

 Görüntülenme: 854  Bu dokümanı yazdır

Bunlar da ilginizi çekebilir