.tr Uzantılı Domain Almak İçin Ne Yapmalıyım?


.tr uzantılı Domain için Karegen.com kullanıcı hesabınıza giriş yaparak sipariş vermeniz gerekmektedir. Sipariş tamamlandıktan ve ödeme yapıldıktan sonra gerekli belgeleri tarafımıza mail ortamında iletmelisiniz. Söz konusu belgeler iletilmediği taktirde Domainin tahsisi gerçekleşmeyecektir. 

Belgelerinizi ilettiğinizde başvurunuz gerçekleştirilerek mailinize "Domain Tahsis Formu" gönderilecektir. Göndermiş olduğumuz tahsis formuna yetkili ad ve soyadı, imza, tarih ve kaşe bölümleri paraflandıktan sonra tarafımıza göndermeniz beklenmektedir.

Sözü geçen formu doldururken lütfen aşağıdaki noktalara dikkat edin, aksi takdirde formunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Lütfen form üzerinde eksik bilgi bırakmayın.

-Lütfen kuruluş yetkilisinin adı soyadı bilgilerini girmeyi, kuruluş kaşesi basmayı, tarihini yazmayı ve imzalamayı unutmayın.

-Kuruluş adına yapılan başvurularda, başvuru sırasında yazılan kuruluş unvanı ile form üzerine basılan kaşenin birebir aynı olması gerekmektedir. Aksi durumda, yapılan başvuru hatalı bilgi nedeni ile kabul edilmeyecektir.

-Domain sahibinin kişi olması durumunda, formun  doldurulup imzalanarak, tarihi yazılarak, ilgili kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

-Formu tarafımıza elektronik ortamda, destek@karegen.com e-posta adresinden web aracılığıyla ulaştırabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ!

".tr" uzantılı Domain başvuruları sırasında, tarafımıza iletilmesi gereken form, dilekçe, ticari evrak, nüfus cüzdanı vb. belgelerin e-posta ile iletirken, belgelerin üzerine ilgili Domainin okunaklı bir şekilde yazılması gerekmektedir.

 Türkçe karakterli Domainler sisteminin hayata geçmesi ile birlikte bu konu daha da önem kazanmıştır.

 Lütfen, tarafımıza ileteceğiniz belgelerin üzerine Domaininizi not edin. Aksi takdirde, Domainler ile ilgili yanlış işlem yapılabilir, belgeleriniz zamanında işleme alınamayabilir.

 

".tr" uzantılı Domainler "belgeli" ve "belgesiz" olarak tahsis edilmektedir.

Belgesiz Domainler; “.gen.tr , .biz.tr, info.tr, tv.tr, web.tr”

Belgeli Domainler; “.com.tr , .gov.tr , .net.tr , .k12.tr, org.tr” Belgeli Domainler için iletilmesi gereken "resmi" belgeler, almak istediğiniz uzantıya göre farklılık göstermektedir.

.tr uzantılı Domain kayıt süreci;

  1. Kayıt ettirmek istediğiniz Domaini seçin.(örnek; firmam.com.tr)
  2. Belge gerekli ise belgeyi mail yoluyla Karegen.com' a iletin.(örnek; Ticaret Sicil Gazetesi)
  3. Karegen.com tarafından adınıza hazırlanan "Domain Tahsis Formu" mail adresinize gönderilecektir. Formu eksiksiz olarak doldurup, Karegen.com’ a e-posta  olarak iletin.
  4. Başvurunuz tamamlandığında, Karegen.com’ dan onay bilgisi gelecek ve Domaininiz karegen.com kullanıcı hesabınızda Durumu Aktif olarak görüntülenecektir.<


Bunlar da ilginizi çekebilir