.tr Uzantılı Domain Almak İçin Ne Yapmalıyım?


.tr uzantılı domainler için kayıt “siparişi” kabul edilmektedir. Bu işlem için gerekli belgelerin tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde domainin tahsisi eksik belge nedeni ile gerçekleştirilemeyecektir.

"domain tahsis" başvurunuzun gerçekleşebilmesi için yazılı ve imzalı onayınız gerekmektedir. Bunun için, karegen.com tarafından adınıza düzenlenecek başvuru formu size iletilecektir. Bu formu doldurarak kaşeleyip imzalayarak tarafımıza göndermeniz beklenmektedir.

Sözü geçen formu doldururken lütfen aşağıdaki noktalara dikkat edin, aksi takdirde formunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Lütfen form üzerinde eksik bilgi bırakmayın.

-Lütfen kuruluş yetkilisinin adı soyadı bilgilerini girmeyi, kuruluş kaşesi basmayı, tarihini yazmayı ve imzalamayı unutmayın.

-Kuruluş adına yapılan başvurularda, başvuru sırasında yazılan kuruluş unvanı ile form üzerine basılan kaşenin birebir aynı olması gerekmektedir. Aksi durumda, yapılan başvuru hatalı bilgi nedeni ile kabul edilmeyecektir.

-Domain sahibinin kişi olması durumunda, formun elektronik ortamda doldurulup imzalanarak, tarihi yazılarak, ilgili kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

-Formu tarafımıza elektronik ortamda, destek@karegen.com e-posta adresinden web aracılığıyla ya da faks ile 0224-254 22 92 telefon numarasından ulaştırabilirsiniz. (Not: WEB aracılığı ile yollanan formlar daha hızlı işlem görmektedir.)

 

ÖNEMLİ!

".tr" uzantılı domain başvuruları sırasında, tarafımıza iletilmesi gereken form, dilekçe, ticari evrak, nüfus cüzdanı vb. belgelerin faks aracılığı ile iletilmesi durumunda, belgelerin üzerine ilgili domainin okunaklı bir şekilde yazılması gerekmektedir.

 Türkçe karakterli domainler sisteminin hayata geçmesi ile birlikte bu konu daha da önem kazanmıştır.

 Lütfen, tarafımıza ileteceğiniz belgelerin üzerine domaininizi not edin. Aksi takdirde, domainler ile ilgili yanlış işlem yapılabilir, belgeleriniz, zamanında işleme alınamayabilir.

 

".tr" uzantılı domainler "belgeli" ve "belgesiz" olarak tahsis edilmektedir.

Belgesiz domainler; “.gen.tr , .biz.tr, info.tr, tv.tr, web.tr”

Belgeli domainler; “.com.tr , .gov.tr , .net.tr , .k12.tr, org.tr” Belgeli domainler için iletilmesi gereken "resmi" belgeler, almak istediğiniz uzantıya göre farklılık göstermektedir.

.tr uzantılı domain kayıt süreci;

1-Kayıt ettirmek istediğiniz domaini seçin.(örnek; firmam.com.tr)

2- Belge gerekli ise belgeyi mail ya da faks yoluyla karegen.com a iletin.(örnek; Ticaret Sicil Gazetesi)

3-karegen.com tarafından adınıza hazırlanan “domain tahsis formu” mail adresinize gönderilecektir. Formu eksiksiz olarak doldurup, karegen.com ’a e-posta ya da faks yoluyla iletin.

4-Başvurunuz tamamlandığında, karegen.com’ dan onay bilgisi gelecek ve domaininiz karegen.com kullanıcı hesabınızda yer alacaktır.Görüntülenme: 601  Bu dokümanı yazdır

Bunlar da ilginizi çekebilir