Süresi Biten Domainimi Nasıl Yenileyebilirim?


Domain expire tarihinde yenilenmediği için domain Redemption Period (domain rehin) konumuna düşmüştür.  Bu periyoddaki domainler restore (kurtarma) ücreti ödenerek kurtarılır.

Domainin uzantısı ve durumuna göre ceza bedeli değişmektedir. Domain yenilenmesi için Restore Ücreti + 1 Yıllık yenileme ücreti ödemeniz gerekmektedir. Karegen.com üzerinden -30 güne kadar süre uzatımınızı gerçekleştirebilirsiniz. -30 ile -36 gün arasında domaininizi ceza bedeli ödeyerek aktif edebileceğiniz gibi kayıp da edebilirsiniz. Jenerik domainlere talep daha fazla olduğundan dolayı süresi bittiğinde backorder hizmetini kullanan firmalar tarafından takip edilmektedir. Backorder siparişi alındıktan sonra, istek domainin kayıtlı olduğu registranta iletilir ve domain redemptiion period döneminde bu servis domaini talep eden firmaya verme hakkına sahip olur.

Eğer bu Restore ücretini ödemek istemezseniz domaininizin tekrar kayıt edilebilir duruma gelmesini beklemelisiniz. Domaininiz -50 günden sonra silinme dönemine girebilmektedir. Domainlerde "ilk gelen kuralı" olduğunu belirtmek isteriz. Silinme aşamasından sonra domaini farklı firma/şahıs kayıt edebilir.
Görüntülenme: 572  Bu dokümanı yazdır

Bunlar da ilginizi çekebilir