Sitenizdeki tüm linklerin HTTPS protokolü üzerinde olduğundan emin olun. Siteniz ve sayfanız HTTPS protokolü ile çalışırken sayfanızın içinde SSL ile güvenliği sağlanmamış içeriklerin bulunmaması gerekir.  

Detaylı bilgi için tıklayın.

SSL'i e-ticaret yapan siteler, anlık mesajlaşma hizmeti veren kuruluşlar, bankalar veya son kullanıcılarının bilgilerini sunucularında barındıran internet siteleri kullanmalıdır. SSL ile sunucu tarafına gönderilen kullanıcı bilgileri, kredi kartı bilgileri gibi önemli kişisel bilgiler şifrelenmekte ve 3. şahısların bu bilgilere iletişim anında iletişimi dinleyerek elde etmeleri engellenmektedir. İletişim dinlense veya yakalansa bile anlamlı hale getirebilmek için hem sunucu tarafındaki private key hem de son kullanıcı tarafındaki anlık private key'in elde edilmesi gerekmektedir. 

SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir kodlama yöntemine dayalıdır. Yazının devamı için linke tıklayın.

Eğer sitenizde kişisel bilgilerin girildiği, bir webform, login olunabilenecek bir kısım yada müşterilerinizin kredi kartı bilgisi girilebileceği bir ekran varsa, sitenize bir SSL sertifikası almanız gerekmektedir.

Bu şartlara sahip sitelerin SSL kullanmaması verilerin kötü niyetli şahısların eline geçmesine sebebiyet verebilir ve bu yüzden site ziyaretçilerinin güvenini azalmasına sebep olabilir.

"Secure Sockets Layer" kısaltması olarak adlandırılan SSL, sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren standartlaşmış bir teknolojidir. En yaygın kullanım şekli, web ortamında, sunucu ile tarayıcı arasındaki iletişimin şifrelenmesi şeklindedir.