Sitenizdeki tüm linklerin HTTPS protokolü üzerinde olduğundan emin olun. Siteniz ve sayfanız HTTPS protokolü ile çalışırken sayfanızın içinde SSL ile güvenliği sağlanmamış içeriklerin bulunmaması gerekir.  

Daha fazla bilgi için tıklayın.

SSL'i e-ticaret yapan siteler, anlık mesajlaşma hizmeti veren kuruluşlar, bankalar veya son kullanıcılarının bilgilerini sunucularında barındıran internet siteleri kullanmalıdır. Yazının devamı için linke tıklayın.

SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir kodlama yöntemine dayalıdır. Yazının devamı için linke tıklayın.

Eğer sitenizde kişisel bilgileri girildiği bir webform, login olunabilenecek bir kısım yada müşterilerinizin kredi kartı bilgisi girilebileceği bir ekran varsa sitenize bir SSL sertifikası almanız gerekmektedir. Yazının devamı için linke tıklayın.

"Secure Sockets Layer" kısaltması olarak adlandırılan SSL, sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren standartlaşmış bir teknolojidir. Yazının devamı için linke tıklayın.