E-Postalarınızı kontrol etmenin 2 temel seçeneği vardır. 

  • Webmail olarak tarayıcı üzerinden E-Posta hizmetinize ulaşmaktır. 
  • E-Postalarınızı tanımlayabileceğiniz mail yönetim yazılımları.(MS Outlook, Thunderbird, Spark)

 

*** Kurulum detayları için Karegen.com Bilgi Merkezini ziyaret edebilir, bağlantılı linkler ile doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Hosting hizmetiniz ile birlikte gelen E-Posta servisinde oluşturabileceğiniz hesap sayısı, sahibi olduğunuz paket içeriğine göre değişiklik gösterir. Şirketiniz için gerekli olan E-Posta hesap sayısına göre Karegen.com hosting paketlerinden size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bireysel Linux Hosting Paketi  = 5 E-Posta Hesabı

Kurumsal Linux Hosting Paketi = 30 E-Posta Hesabı

Kurumsal Windows Hosting Paketi = 30 E-Posta Hesabı

Bayi Linux Hosting Paketi = 50 E-Posta Hesabı ( Website )

 

** Detaylara ilgili paket linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Karegen.com hizmeti olan Windows ve Linux hosting hizmetinize bağlı mail servisine kayıtlı mail adreslerinizin şifresini unuttuysanız, şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bunun için Karegen.com kayıtlı kullanıcı adı ve şifrenizle panele giriş yapıp Hizmetlerim menüsünden hostinginizin bağlı olduğu domain linkine tıklayın. Alt kısımda bulunan "Karegen.com Hosting Yönetim Paneli" bölümündeki E-Posta Hesapları linkine tıklayın. Açılan sayfada hostinginize tanımlı mail adreslerini göreceksiniz. İşlem yapmak istediğiniz mail adresinizin sağ kısmında bulunan "Düzenle" butonuna tıklayın. Açılan alanda "Parola" kısmına yeni şifrenizi yazdıktan sonra "Değişiklikleri Kaydet" tıkladığınızda yeni şifreniz kayıt edilecektir. Bu alanda yeni E-Posta Hesabı tanımlayabilir, kullanmak istemediğiniz mail adreslerinizi silebilirsiniz.

 

Karegen.com hizmeti olan Windows ve Linux hosting hizmetinize bağlı E-Posta servisinde yeni hesap oluşturmak için Karegen.com kayıtlı kullanıcı adı ve şifrenizle panele giriş yapıp Hizmetlerim menüsünden hostinginizin bağlı olduğu domain linkine (örn: domainadi.com) tıklayın. Alt kısımda bulunan "Karegen.com Hosting Yönetim Paneli" bölümündeki E-Posta Hesapları linkine tıklayın. Açılan sayfada hostinginizin E-Posta yönetim alanını göreceksiniz. Sağ kısımda bulunan E-Posta Hesabı Ekle butonuna tıklayın. Açılan bölümde E-Posta Adresi, Parola, Kota gerekli bilgileri doldurup Oluştur butonunu tıklayın. Bu işlem sonrasında işleminizin tamamlandığına dair bildirimi ekranda göreceksiniz.