Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için bir domain tescil ettirmeniz gerekmektedir. Tescil işlemi marka tescili devamı için Domain Kaydı Nedir? tıklayın. 

Dünyada bulunan ana domain sorgulama makineleri belirli aralıklar ile güncellenmektedir. Kayıt işlemi ardından linki takip edin.

Domaininiz kaydedildikten sonra ilk altmış (60) gün içinde transfer etmeniz söz konusu değildir. Domain transfer işlemlerine herhangi devamı için linke tıklayın.

Domain expire tarihinde yenilenmediği için domain Redemption Period (domain rehin) konumuna düşmüştür. Bu periyoddaki domainler devamı için linke tıklayın.

IDN (Internationalized Domain Names), ASCII olmayan, lokal dil karakterleri içeren alan adlarıdır. Daha ayrıntılı bilgiye Bilgi Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

IDN yani Uluslararasılaştırılmış Domainler, yerel dildeki karakterleri de içerebilen domainlerdir. Türkçe için, ı, ğ, ü, ş, ö, ç gibi harfleri devamı için linke tıklayın.

Domaininizi başka bir firmaya transfer etmek istediğinizde ihtiyacınız olan taşıma kodudur. Yazının devamına Bilgi Merkezimizden ulaşabilirsiniz.