Domain tescil ürünleri “ilk gelen alır” prensibi ile sağlanabilmektedir. Tescil haklarının dağıtımı ICANN tarafından sağlanmaktadır. ICANN tarafından yönetilen kök sunuculardaki domain tescil veri tabanları 8 saatte bir güncellenmektedir. Karegen.com üzerinden satın alınan bir ürün 1-2 saat ara ile başka bir tedarikçi üzerinden ve farklı bir kullanıcı aracılığı ile sipariş verilebilir. Veri tabanlarının güncelleme periyodundan kaynaklanan bu tip durumlarda söz konusu domainin Karegen.com tarafından tescil edilememesi vuku bulabilir. Böyle durumlarda kullanıcıya ücret iadesi yapılır ve ücret iadesi ile ilgili hükümler tatbik edilir. Domainler, kullanıcı tarafından kaydedilmekte olup, tüm işlemler kullanıcının sorumluluğu altındadır.

Domainler ile ilgili detaylı bilgiyi Karegen.com Domain Sözleşmesi’ nde görüntüleyebilirsiniz.

HOSTING İLE İLGİLİ ŞARTLAR

Kullanıcılar, Karegen.com üzerinden tahsis ettikleri hosting hizmetinin içeriğinden tamamıyla kendileri sorumludur. Söz konusu hosting hizmetinde yer alan bilgilerin uluslararası yasalara ve genel kurallara aykırı olması gibi durumlarda, Karegen.com alınan hizmetin duraklatılması ve/veya sona erdirilmesi hakkını saklı tutmaktadır. 

Karegen.com tarafından sağlanan genel servislerin ve sistemlerinin imaj yedekleri periyodik olarak alınmaktadır. Ancak söz konusu yedek dosyalar sadece büyük sistem sorunlarında yeniden yapılandırma amaçlı olarak Karegen.com tarafından kullanılabilir. Kullanıcı içeriklerinin yedekleri bu yedeklerden geri kurulamayabilir.

Hosting hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiyi Karegen.com Hosting Sözleşmesi’ nde görüntüleyebilirsiniz.

SATIŞ SONRASI DESTEK İLE İLGİLİ ŞARTLAR

Karegen.com üzerinden hizmet alan kullanıcılarımızın ticketları, e-posta, telefon ya da faks yoluyla kabul edilmektedir. Söz konusu ticket hizmeti, kullanıcının hizmet siparişi verdiği andan başlayarak, hizmetin sona ermesiyle son bulmaktadır. Karegen.com, kendinden veya kullanıcıdan kaynaklanmayan problemlerin çözümü için problem sahibi kuruluşun probleme çözüm getireceği süre için herhangi bir taahhüt veremez.

Kullanıcılar, ihtiyaç duydukları yardımları, kütüphane, eğitim videoları, SSS ya da ihtiyaç duydukları yardımla ilgili olan konu başlığı ile ilgili olan açıklamalardan (örn. Domain İşlemleri, vb.) edinebilmektedirler. İhtiyaç duyulan yardımın yukarıda belirtilen bölümlerden edinilememesi durumunda, destek@karegen.com' a sorunun belirtilmesi gerekmektedir. Ticket servisimiz 7/24 hizmet vermektedir. Taleplerinizin kullanıcı hesabınızda kayıtlı olarak tutulabilmesi için, ticketlarınızı e-posta yoluyla yapmanız büyük önem taşımaktadır.

Karegen.com çağrı merkezi telefon aracılığı ile de kullanıcılara satış sonrası destek ve bilgilendirme servisleri sağlanmaktadır. Çağrı merkezi hafta içi 09:00 –18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler dışında çağrı merkezi hizmet vermemektedir. Bu saatler dışında destek alabilmek için ticket kullanılmalıdır. Çağrı merkezi operatörleri ancak sınırlı seviyede destek sağlayabilirler. Teknik bilgi ve birikim gerektiren hususların çözümü için gerek duyulan Sistem Mühendisi, Yazılım Mühendisi gibi "Teknik Personel” statülerindeki operatörlere sadece ticket aracılığı ile ulaşılabilir. Söz konusu teknik personel sadece hafta içi mesai saatlerinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri dışında ortaya çıkan ve sadece teknik personelin çözümleyebileceği sorun ve istekler için, ticket yoluyla talepte bulunulması gerekmektedir. Konunun ne kadar sürede çözümleneceği kullanıcıya bildirilecektir. Ancak unutulmamalıdır ki, bu tarz talepler, teknik personelin mesaiye başladığı anda ele alınacaktır.

Karegen.com üzerinden ürün ve hizmet satın alıp, satın aldığı ürünleri 3. kişilere pazarlayan kullanıcıların müşterileri (webmaster, yazılım firması, bilişim esnafı, ya da geliştirici statüsündeki diğer kullanıcılar) Karegen.com’ un dolaylı müşterileri olarak adlandırılırlar. Bu müşteriler Karegen.com hesaplarını ticari amaçla kullanmakta ve 3. kişiler ile Karegen.com’ un sağladığı servisler aracılığı ile ticari ilişkide bulunmaktadırlar. Normal şartlarda Karegen.com, yukarıda belirtilen asıl kullanıcıların portföyündeki bu dolaylı müşterilere doğrudan destek sağlamaz, çağrı merkezine gelen istek ve talepleri asıl kullanıcılara yönlendirir, dolaylı kullanıcılar adına hiçbir işlem gerçekleştirmez, sorun ve problemleri çözücü rol oynamaz. Karegen.com’ un tek muhatabı hesap sahibi olan asıl kullanıcıdır. Ancak hesap sahibi asıl kullanıcı ölüm, iş bırakma, askerlik ve benzeri nedenlerden dolayı kendi müşterileri tarafından erişilemez ve iletişim kurulamaz bir durumda ise, Karegen.com’ a akseden dolaylı müşteri şikâyetleri doğrultusunda asıl kullanıcıya kayıtlı GSM, telefon, e-posta ve diğer irtibat bilgileri kullanılarak ihtar gönderilir. Yanıtsız kalan ilk ihtarını takip eden 3 işgünü sonunda, 2. bir ihtar daha çekilir. Asıl kullanıcı 2. ihtara da 3 işgünü içinde bir yanıt vermediği takdirde, asıl kullanıcının hesabına Karegen.com tarafından el konulur. Karegen.com,  ticari sorumlulukları ve ICANN yükümlülükleri gereği mağdur durumdaki dolaylı müşterilerinin şikâyetlerini dikkate almak zorundadır. Talepte bulunan dolaylı müşteriler doğrudan kullanıcı statüsüne çevrilir, ya da bir başka sağlayıcıya geçişlerine yardımcı olunarak, mağdur durumdaki kullanıcıların iş sürekliliklerinin aksamaması sağlanır. Şikâyetleri Karegen.com’ a ulaşmamış dolaylı müşteriler için bir işlem yapılmaz, bu dolaylı müşteriler asıl kullanıcı hesabı altında kalır.

Telefon ya da e-posta aracılığıyla yapılan destek vb. görüşmeler kayıt altında tutulup, kullanıcının yakışıksız ve/veya tehditkâr diyalogları (hakaret, küfür, vb.) vuku bulması durumunda, kullanıcının Karegen.com hesabı kapatılarak, yasal yollara başvurulmaktadır.

MUHASEBE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ ŞARTLAR

İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Ücretin ödenmesinin gecikmesi durumunda, tutara, ödemenin gerçekleştiği tarihteki fiyat farkı yansıtılacaktır. Karegen.com, kullanıcı ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar. Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain, SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( co-location, dedicated, VPS sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz. Diğer hizmetlerde, hizmetin ayıplı olması durumunda kullanıcı, ücret iadesi talebini, hizmet siparişinden en geç 7 gün sonra bildirmek zorundadır. Kullanım Şartlarına uymayan kullanıcıların sözleşmeleri iptal edilmiş olup, herhangi bir ücret iadesi söz konusu değildir.

Karegen.com KULLANICIYA SAĞLANAN SERVİSLERİN SÜREKLİLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN GEREKLİ ÇABAYI SARF EDECEKTİR.BUNUNLA BERABER, Karegen.com SERVİSLERİN KULLANICININ İHTİYAÇLARINI TAM OLARAK KARŞILAYACAĞINI, KESİNTİSİZLİĞİNİ, HATASIZLIĞINI VE GÜVENİLİRLİK SEVİYESİNİ GARANTİ ETMEZ. KULLANICININ BU SÖZLEŞME KAPSAMINDA SAĞLANAN HERHANGİ BİR SERVİSİN KULLANIMINDAN VE/VEYA KULLANILAMAMASINDAN DOLAYI OLUŞABİLECEK DİREKT VE/VEYA DOLAYLI ZARARLARINDA Karegen.com’ un SORUMLULUĞU, EN FAZLA SAĞLANAN SERVİSLERİN TOPLAM BEDELİ KADAR OLABİLİR.

Karegen.com, haber vermeksizin sağladığı servis ve ürünlerin fiyatlarında değişiklik yapabilir, güncel ürün fiyatları Karegen.com adresindeki ilgili ürünün sayfasında ilan edildiği gibidir.

Ödeme şeklini “Banka Havalesi” olarak seçen kullanıcıların, ödemelerini, siparişten sonra en kısa süre zarfında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, ödeme Karegen.com banka hesaplarında görüntülenene kadar geçen sürede söz konusu hizmet başka bir şahıs/kurum tarafından kayıt ettirilebilir. Söz konusu durumlarda, Karegen.com herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Karegen.com üzerinden gerçekleştirilen işlemlere ait faturalar, aylık olarak düzenlenmekte olup, takip eden ayın ilk iş günü düzenlenerek, kullanıcının talebi doğrultusunda ikinci iş günü PTT yoluyla kayıtlı kullanıcı adresine iletilmektedir. 

Muhasebesel soru ve taleplerinizi muhasebe@karegen.com e-posta adresine bildirebilirsiniz.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Yukarıda belirtilen şartlarla ilgili soru ve görüşlerinizi kurumsal@karegen.com e-posta adresine iletebilirsiniz.