- Ana Sayfa -  - Hesap Yönetimi -  - Iletisim -
   
 
Kayıtlı Kullanıcı Girişi
Yeni Kullanıcı Kaydı
Şifre Hatırlatma
   
 
Ücretler
Domain Kayıt
Domain Transfer
Web Hosting
Web Posta
İletişim
Banka Hesap Numaraları
   
 

KAREGEN.COM  KULLANIM ŞARTLARI

 

Bu metin,karegen.com (Karegen Bilişim Teknolojileri Ltd Şti) üzerinden hizmet alan kullanıcılar ve karegen.com’un karşılıklı olarak hak ve sorumluluklarını bildirmektedir. karegen.com üzerinden hizmet alacak kişiler/kurumlar , aşağıda belirtilen koşulları kabul etmiş sayılırlar. karegen.com, “Kullanım Şartları”nda meydana gelebilecek değişiklikleri , karegen.com web sitesinde yayınlar ve bu yayınlar , kullanıcının kendisine tebliğ edilmiş olarak kabul edilir. Söz konusu değişiklikleri takip etme sorumluluğu kullanıcının kendisine aittir.

 

karegen.com, kendisine yasal mercilerden aksi yönde talep gelmediği sürece, sistemine ulaşan bilgilerin doğruluğunu ve içeriğini kontrol etmemekte ve herhangi bir sansür uygulamamaktadır. Bu nedenden dolayı, kullanıcılar, kendilerine internet kanalı ile ulaşacak bilgilerin doğruluğunu ve uygunluğunu kendileri kontrol etmek durumundadırlar. Kullanıcılar, kendileri internet kanalı ile ulaşan bilgilerin içeriğinden ve doğru olmamasından dolayı meydana gelebilecek hiçbir zarardan dolayı karegen.com’u sorumlu tutamazlar. Kullanıcılar, karegen.com servisleri kullanımı esnasında gerçekleştirecekleri aktivitelerin yasal sonuçlarından dolayı kendileri sorumludurlar.

Kullanıcı, almış olduğu hizmette kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz. karegen.com, ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkını saklı tutar. Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır. Söz konusu uygulamalar, kayıtlı kullanıcılara önceden bildirilmektedir.

karegen.com, haberdar olduğu zararlı aktivitelerle ilgili bilgi silme, web sitesinin yayınını durdurma, zararlı yayınları bloke edecek uygulamalar kullanma, Internet erişimini engelleme gibi önlemleri alma hakkını saklı tutmaktadır.

Kullanıcılar, karegen.com ile TC Telekomünikasyon Kurumu arasında imzalanan İnternet Yer Sağlayıcı Sözleşmesi kapsamında, hizmeti kullanan kullanıcılara bu hizmetin üçüncü şahıslara satışı konusunda getirilen kısıtlamalara aynen tabidirler.

karegen.com servislerinin kullanıcılara satışı ve teslimi esnasında, servis özellikleri ile ilgili bilgiler açık şekilde bildirilmektedir. Kullanıcılar, satış esnasında belirtilmeyen özelliklerin ilgili servis kapsamında yer almamasından dolayı karegen.com 'dan hak veya zarar tazmini talebinde bulunamazlar.

Genel Servis Şartlarını ihlal edici davranışlarda bulunan kullanıcılar,
karegen.com’un alacağı tedbirlerle ilgili olarak bir hak veya zarar tazmini talebinde bulunamazlar.

 

GİZLİLİK İLE İLGİLİ ŞARTLAR

 

karegen.com kullanıcıların hesap oluştururlarken beyan ettikleri bilgilerin doğru olduğunu kabul eder. Herhangi bir şekilde kasti olarak hatalı kimlik beyanında bulunan kullanıcıların gerçek kimlik veya iletişim bilgilerini sağlayana kadar karegen.com bu kullanıcıların hesaplarına el koyma , sağladığı servisleri durdurma hakkını saklı tutar.

Kullanıcı bilgileriniz ve kişisel bilgilerinizin gizliliği ile ilgili olarak “ karegen.com Gizlilik Sözleşmesi ”ni inceleyebilirsiniz.

 

ALAN ADI İLE İLGİLİ ŞARTLAR

 

Alan adı tescil ürünleri “ilk gelen alır” prensibi ile sağlanabilmektedir. Tescil haklarının dağıtımı ICANN tarafından sağlanmaktadır. ICANN tarafından yönetilen kök sunuculardaki alan adı tescil veritabanları 8 saatte bir güncellenmektedir. karegen.com üzerinden satın alınan bir ürün 1-2 saat ara ile başka bir tedarikçi üzerinden ve farklı bir kullanıcı aracılığı ile sipariş verilebilir. Veritabanlarının güncelleme periyodundan kaynaklanan bu tip durumlarda söz konusu alan adının karegen.com tarafından tescil edilememesi vukuu bulabilir. Böyle durumlarda kullanıcıya ücret iadesi yapılır ve ücret iadesi ile ilgili hükümler tatbik edilir. Alan adları , kullanıcı tarafından kaydedilmekte olup, tüm işlemler kullanıcının sorumluluğu altındadır.

 

Alan adları ile ilgili detaylı bilgiyi “ karegen.com Alan Adı Sözleşmesi ”nde görüntüleyebilirsiniz.

HOSTING İLE İLGİLİ ŞARTLAR

 

Kullanıcılar, karegen.com üzerinden tahsis ettikleri hosting hizmetinin içeriğinden tamamiyle kendileri sorumludur. Söz konusu hosting hizmetinde yer alan bilgilerin uluslararası yasalara ve genel kurallara aykırı olması gibi durumlarda , karegen.com alınan hizmetin duraklatılması ve/veya sona erdirilmesi hakkını saklı tutmaktadır.

karegen.com tarafından sağlanan genel servislerin ve sistemlerinin imaj yedekleri periyodik olarak alınmaktadır. Ancak söz konusu yedek dosyalar sadece büyük sistem sorunlarında yeniden yapılandırma amaçlı olarak karegen.com tarafından kullanılabilir. Kullanıcı içeriklerinin yedekleri bu yedeklerden geri kurulamayabilir.

Hosting hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiyi “ karegen.com Hosting Sözleşmesi ”nde görüntüleyebilirsiniz.

SATIŞ SONRASI DESTEK İLE İLGİLİ ŞARTLAR

karegen.com üzerinden hizmet alan kullanıcılarımızın destek talepleri , e-mail , telefon yada faks yoluyla kabul edilmektedir. Söz konusu destek hizmeti , kullanıcının hizmet siparişi verdiği andan başlayarak , hizmetin sona ermesiyle son bulmaktadır. karegen.com , kendinden veya kullanıcıdan kaynaklanmayan problemlerin çözümü için problem sahibi kuruluşun probleme çözüm getireceği süre için herhangi bir taahhüt veremez.

Kullanıcılar, ihtiyaç duydukları yardımları , kütüphane , eğitim videoları , SSS yada ihtiyaç duydukları yardımla ilgili olan konu başlığı ile ilgili olan açıklamalardan (örneğin ;Alan Adı İşlemleri , vb) edinebilmektedirler. İhtiyaç duyulan yardımın yukarıda belirtilen bölümlerden edinilememesi durumunda , destek@karegen.com a sorunun belirtilmesi gerekmektedir. e-destek servisimiz 7/24 hizmet vermektedir. Taleplerinizin kullanıcı hesabınızda kayıtlı olarak tutulabilmesi için , destek taleplerinizi e-posta yoluyla yapmanız büyük önem taşımaktadır.

karegen.com çağrı merkezi telefon aracılığı ile de kullanıcılara satış sonrası destek ve bilgilendirme servisleri sağlanmaktadır. Çağrı merkezi hafta içi 09:30 –18:30 saatleri arasında, Cumartesi günleri ise 10:00 –14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir .Bu saatler dışında çağrı merkezi hizmet vermemektedir. Bu saatler dışında destek alabilmek için e-destek kullanılmalıdır. Çağrı merkezi operatörleri ancak sınırlı seviyede destek sağlayabilirler. Teknik bilgi ve birikim gerektiren hususların çözümü için gerek duyulan Sistem Mühendisi, Yazılım Mühendisi gibi "Teknik Personel” statülerindeki operatörlere sadece e-destek aracılığı ile ulaşılabilir. Söz konusu teknik personel sadece hafta içi mesai saatlerinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri dışında ortaya çıkan ve sadece teknik personelin çözümleyebileceği sorun ve istekler için , e-destek yoluyla talepte bulunulması gerekmektedir. Konunun ne kadar sürede çözümleneceği kullanıcıya bildirilecektir. Ancak unutulmamalıdır ki , bu tarz talepler , teknik personelin mesaiye başladığı anda ele alınacaktır.

karegen.com üzerinden ürün ve hizmet satın alıp, satın aldığı ürünleri 3. kişilere pazarlayan kullanıcıların müşterileri (webmaster, yazılım firması, bilişim esnafı, yada geliştirici statüsündeki diğer kullanıcılar) karegen.com’un dolaylı müşterileri olarak adlandırılırlar. Bu müşteriler karegen.com hesaplarını ticari amaçla kullanmakta ve 3. kişiler ile karegen.com’un sağladığı servisler aracılığı ile ticari ilişkide bulunmaktadırlar. Normal şartlarda karegen.com, yukarıda belirtilen asıl kullanıcıların portföyündeki bu dolaylı müşterilere doğrudan destek sağlamaz, çağrı merkezine gelen istek ve talepleri asıl kullanıcılara yönlendirir, dolaylı kullanıcılar adına hiçbir işlem gerçekleştirmez, sorun ve problemleri çözücü rol oynamaz. karegen.com’un tek muhattabı hesap sahibi olan asıl kullanıcıdır. Ancak hesap sahibi asıl kullanıcı ölüm, iş bırakma, askerlik ve benzeri nedenlerden dolayı kendi müşterileri tarafından erişilemez ve iletişim kurulamaz bir durumda ise, karegen.com’a akseden dolaylı müşteri şikayetleri doğrultusunda asıl kullanıcıya kayıtlı GSM , telefon , e-posta ve diğer irtibat bilgileri kullanılarak ihtar gönderilir. Yanıtsız kalan ilk ihtarını takip eden 3 işgünü sonunda, 2. bir ihtar daha çekilir. Asıl kullanıcı 2. ihtara da 3 işgünü içinde bir yanıt vermediği taktirde, asıl kullanıcının hesabına karegen.com tarafından el konulur. karegen.com ,  ticari sorumlulukları, ve ICANN yükümlülükleri gereği mağdur durumdaki dolaylı müşterilerinin şikayetlerini dikkate almak zorundadır. Talepte bulunan dolaylı müşteriler doğrudan müşteri statüsüne çevrilir, yada bir başka sağlayıcıya geçişlerine yardımcı olunarak, mağdur durumdaki kullanıcıların iş sürekliliklerinin aksamaması sağlanır. Şikayetleri karegen.com’a ulaşmamış dolaylı müşteriler için bir işlem yapılmaz, bu dolaylı müşteriler asıl kullanıcı hesabı altında kalır.

Telefon yada e-posta aracılığıyla yapılan destek vb görüşmeler kayıt altında tutulup , kullanıcının yakışıksız ve/veya tehtidkar dialogları (hakaret , küfür , vb) vuku bulması durumunda , kullanıcının karegen.com hesabı kapatılarak , yasal yollara başvurulmaktadır.

MUHASEBE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ ŞARTLAR

İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Ücretin ödenmesinin gecikmesi durumunda, tutara , ödemenin gerçekleştiği tarihteki fiyat farkı yansıtılacaktır. karegen.com , müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar. Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz. Diğer hizmetlerde , hizmetin ayıplı olması durumunda kullanıcı , ücret iadesi talebini, hizmet siparişinden en geç 7 gün sonra bildirmek zorundadır. Kullanım Şartlarına uymayan kullanıcıların sözleşmeleri iptal edilmiş olup , herhangi bir ücret iadesi söz konusu değildir.

karegen.com MÜŞTERİYE SAĞLANAN SERVİSLERİN SÜREKLİLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN GEREKLİ ÇABAYI SARF EDECEKTİR.BUNUNLA BERABER, karegen.com SERVİSLERİN MÜŞTERİNİN İHTİYAÇLARINI TAM OLARAK KARŞILAYACAĞINI, KESİNTİSİZLİĞİNİ, HATASIZLIĞINI VE GÜVENİLİRLİK SEVİYESİNİ GARANTİ ETMEZ. MÜŞTERİNİN BU SÖZLEŞME KAPSAMINDA SAĞLANAN HERHANGİ BİR SERVİSİN KULLANIMINDAN VE/VEYA KULLANILAMAMASINDAN DOLAYI OLUŞABİLECEK DİREKT VE/VEYA DOLAYLI ZARARLARINDA karegen.com ’un SORUMLULUĞU, EN FAZLA SAĞLANAN SERVİSLERİN TOPLAM BEDELİ KADAR OLABİLİR.

karegen.com,  haber vermeksizin sağladığı servis ve ürünlerin fiyatlarında değişiklik yapabilir, güncel ürün fiyatları karegen.com adresindeki ilgili ürünün sayfasında ilan edildiği gibidir.

Ödeme şeklini “Banka Havalesi” olarak seçen kullanıcıların, ödemelerini , siparişten sonra en kısa süre zarfında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, ödeme karegen.com banka hesaplarında görüntülenene kadar geçen sürede söz konusu hizmet başka bir şahıs/kurum tarafından kayıt ettirilebilir . Söz konusu durumlarda , karegen.com herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

karegen.com üzerinden gerçekleştirilen işlemlere ait faturalar , aylık olarak düzenlenmekte olup , takip eden ayın ilk iş günü düzenlenerek , kullanıcının talebi doğrultusunda ikinci iş günü PTT yoluyla kayıtlı kullanıcı adresine iletilmektedir.

Muhasebesel soru ve taleplerinizi muhasebe@karegen.com e-posta adresine bildirebilirsiniz.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Yukarıda belirtilen şartlarla ilgili soru ve görüşlerinizi sozlesme@karegen.com e-posta adresine iletebilirsiniz.

 
Domain Kayıt | Web Hosting | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Alanadı Sözleşmesi | Hosting Sözleşmesi | RSS | İletişim
© 2002 - 2012 Karegen.com Tüm hakları saklıdır.