- Ana Sayfa -  - Hesap Yönetimi -  - Iletisim -
   
 
Kayıtlı Kullanıcı Girişi
Yeni Kullanıcı Kaydı
Şifre Hatırlatma
   
 
Ücretler
Domain Kayıt
Domain Transfer
Web Hosting
Web Posta
İletişim
Banka Hesap Numaraları
   
 

KAREGEN.COM
ALAN ADI SÖZLEŞMESİ


I. SÖZLEŞME TEMELLERİ

Bu alan adı sözleşmesinde (“ sözleşme ”), “siz” ve “sizin” ile müşterimiz (“müşteri”) ve “biz”, “bizim” ile Karegen Bilişim Teknolojileri LTD.ŞTİ.(karegen.com) firması kastedilmektedir. Bu sözleşme, kayıt edilen alan adı ve kullanılan diğer hizmetlerimiz ile ilgili olarak bizim size ve sizin bize olan sorumluluklarınızı açıklamaktadır. Bu sözleşme alan adlarının kayıt, yenileme, transfer, toplu kayıt ve toplu transfer kural ve şartlarını ortaya koyar. Kayıt işleminizi tamamlayabilmeniz için burada belirtilen bütün kural ve şartları okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

II. ALANADININ SEÇİMİ, MÜSAİTLİĞİ VE KULLANIMI

1. Seçim. Seçimini yaptığınız alan adının herhangi bir ticari marka veya entellektüel ürüne zarar vermesi / haksız rekabet ortaya çıkarması durumunda karegen.com tarafsız kalacaktır ve ortaya çıkabilecek yaptırımları uygulamak zorunda kalsa bile karegen.com sorumlu tutulamaz. Alan adınızın herhangi bir hakka zarar vermemesi için gerekli ön araştırmaları yapmanız ve/veya bir hukuki yardıma başvurmanız tavsiye edilmektedir.

2. Müsaitlik. Firmamız herhangi bir alan adının herhangi bir zaman için kayıt, yenileme veya transfer için müsait olacağını ve karegen.com’un esas kayıt otoritesinin kayıtlarına diğer kayıt firmalarından  daha üstün bir giriş hakkı olabileceğini taahhüt etmez. Alan adınızı seçtikten sonra bu alan adının kayıt için müsait olup olmadığını veya bir başkası tarafından önceden alınıp alınmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Aynı nedenden ötürü olarak da , alan adı kayıt/yenileme işlemlerinizde , banka havalesi ile ödeme yapmayı seçtiğinizde, ödemenizi işleminizi gerçekleştirdikten sonra en kısa süre içinde yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde, üçüncü şahıslar tarafından kaydedilen yada düşen alan adlarından karegen.com sorumlu tutulmayacaktır. Aynı bağlamda, kullanıcı, kredi kartı ile gerçekleştirilen işlemlerde “işleminiz onaylanmıştır; işlem nosu …” onay ekranı görüntülenmeden kayıt, yenileme, vb operasyonların gerçekleşmeyeceğini kabul eder.

3. Kullanım. Bilginiz dahilinde alan adınızın kaydının ve direkt veya indirekt olarak kullanımının herhangi bir üçüncü şahsın hukuki haklarına zarar vermeyeceğini belirtmekte ve kabul etmektesiniz. Ayrıca bilginiz dahilinde alan adınızın herhangi bir kanuni olmayan amaç için kayıt edilmediğini ve kullanılmayacağını belirtmekte ve kabul etmektesiniz. karegen.com, alan adınızın kanuni olmayan bir amaç için kullanıldığının veya herhangi bir diğer kullanım şartnamesine uymadığının tespitinin yapılması durumunda alan adınızı durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

III. HESABINIZIN YÖNETİMİ

Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve bir kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. karegen.com’a kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak işlemleri uygulamaya koyma hakkını vermektesiniz. Her zaman kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğini sağlamakla yükümlüsünüz. Kullanıcı adı ve şifrenizin izinsiz kullanımının tespiti durumunda hemen karegen.com’a durumu bildirmek zorundasınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak bütün işlem, kayıt, masraf ve sorumluluklar size aittir.

Alan adları , kullanıcıların kendi kontrolü altında olup , yenileme , transfer vb konularda sorumluk tamamen kullanıcıya aittir. Söz konusu işlemler için alan adının bitiş tarihinden 30, 7 ve 1 gün önce, kullanıcının sistemde kayıtlı mail adresine gerekli bildirimlerde bulunulmakta olup, ortaya çıkabilecek sorunlardan tamamen kullanıcı sorumludur. Alan adınızın son durumunu whois linkini takip ederek görüntüleyebilirsiniz.

IV. BİLGİLERİNİZ NASIL KULLANILMAKTA?

karegen.com sizden topladığımız bilgileri Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (“ICANN”) ve ilgili ana yazman organizasyonlarına bildirmek zorundadır. ICANN aynı zamanda sizden topladığımız şu bilgileri de halka açık bir veritabanında tutmamızı zorunlu tutmaktadır: (i) kayıt ettirdiğiniz alan ad(lar)ı, (ii) adınız, e-posta ve posta adresiniz, (iii) alan ad(lar)ınızın teknik, muhasebe ve idari yetkililerinin ad, posta adresi, e-posta adresi, telefon numarası ve faks numarası (varsa), (iv) alanadı sunucularınızın adları, (v) kaydın ilk yaratılma tarihi, (vi) kaydın son kullanım tarihi. Şunu bilmeniz gerekmektedir ki bu bilgiler ICANN kuralları çerçevesinde, yüksek miktarda otomize elektronik işleme tabi tutmamak ve ticari e-postalarda (spam) kullanılmamak şartıyla, ilgilenen herhangi bir üçüncü şahsa verilebilir. Sunucularımızda herhangi bir kredi kartı bilgisi tutulmamaktadır. Bu sözleşmeyle size ait kişisel bilgilerin biz, esas kayıt otoritesi, ICANN, iş ortaklarımız, iş ortaklarımızın iş ortakları, esas kayıt otoritesinin iş ortakları ve ICANN tarafından atanacak herhangi bir üçüncü şahıs tarafından kullanılabileceğini, kopyalanabileceğini, dağıtılabileceğini, yayınlanabileceğini, değiştirilebileceğini ve diğer başka işlemlere tabi tutulabileceğini kabul etmektesiniz. Bu türden bilgiler karegen.com’un onayıyla veya karegen.com’u bağlayıcı bir mahkeme kararıyla diğer kurumlara da verilebilir. Söz konusu işlemlerden kaynaklanan tüm fiili haklarınızdan feragat etmiş olmaktasınız.

Bu türden kişisel bilgi ve verileri toplamamızın nedeni bu sözleşme çerçevesinde ortaya konulan yükümlülüklerimizi ve alan adı yazmanlarının uymak zorunda olduğu şartları yerine getirmektir. karegen.com , sizden toplanan kişisel bilgilerin burada belirtilen amaçlar ve zorunluluklar haricinde kullanmayacağını kabul etmektedir. Ayrıca size ait olan kişisel bilgilerin kaybının, çalınmasının, zarar görmesinin , değiştirilmesinin ve yok edilmesinin engellenmesi için gerekli tedbirleri alacağını kabul etmektedir.

Eğer bize üçüncü bir şahıs ile ilgili kişisel bilgileri sağlıyorsanız o zaman bu üçüncü şahsa yukarıda ve aşağıda belirtilen bütün bilgileri aktarmayı kabul etmektesiniz.

Eğer bu sözleşme hakkında herhangi bir sorunuz, endişeniz veya ayrıntılı bilgi talebiniz varsa lütfen sozlesme@karegen.com e-posta adresinden hukuk departmanımızla temasa geçiniz.
 
Domain Kayıt | Web Hosting | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Alanadı Sözleşmesi | Hosting Sözleşmesi | RSS | İletişim
© 2002 - 2012 Karegen.com Tüm hakları saklıdır.